KÖRFEZ ADAY ADAYLARINA YAKIŞAN BUYDU. ALİM ERDEMİR BALONU PATLADI

Körfez'in özlem duyduğu bir seçim süreci geçiriyoruz. Çekişmelerden uzak, birlik ve beraberlik içerisinde bir seçim süreci bütün partilileri rahatlattı.

KÖRFEZ ADAY ADAYLARINA YAKIŞAN BUYDU. ALİM ERDEMİR BALONU PATLADI

Körfez'in özlem duyduğu bir seçim süreci geçiriyoruz. Çekişmelerden uzak, birlik ve beraberlik içerisinde bir seçim süreci bütün partilileri rahatlattı.

16 Ocak 2019 Çarşamba 14:42
KÖRFEZ ADAY ADAYLARINA YAKIŞAN BUYDU.  ALİM ERDEMİR BALONU PATLADI

KÖRFEZ ADAY ADAYLARINA YAKIŞAN BUYDU

ALİM ERDEMİR BALONU PATLADI

Körfez'in özlem duyduğu bir seçim süreci geçiriyoruz. Çekişmelerden uzak, birlik ve beraberlik içerisinde bir  seçim süreci bütün partilileri rahatlattı. Bunda en büyük pay başkan adayı Şener Söğüt ve AK Parti'nin aday adaylarının olgun yapıcı ve tam anlamıyla dava adamı olarak davranmaları. Bu noktada Körfez'de tansiyonu düşüren tüm aday adaylarına teşekkür etmek lazım.  

Uzun bir süreci geride bıraktık. Körfez’de 16 aday adayı AK Parti’de başkanlığa talip oldu. Her biri birbirinden değerli ilçemizin insanlarıydı.  Süreç boyunca güzel çalışmalara imza attılar.

Sonunda aday belli oldu ve Şener Söğüt ismi açıklandı.

Öncelikle mevcut başkan İsmail Baran’a Körfez adına teşekkür etmek lazım.

5 yıllık bir hizmet sürecini geride bıraktı. Baran döneminde ilçemize  önemli projelere imza attı. Bu projelerden en önemlisi Körfez  Yarımca da üniversiteye kavuşmasıydı. Ciddi yatırımlar ve hizmetlere imza attı ve bayrağı yeni aday Şener Söğüt’e 31 Mart’ta devredecek. Ancak Baran 2014 seçimlerindeki sıkıntılı süreci partisine yaşatmayacaktır. Partisinin bekası için çalışacak şuurda bir dava adamı olduğuna inanıyoruz. Kendisi de yaptığı açıklama da bu olgunluğu göstermiş oldu.  Bundan sonra ki hayatında başarılar diliyoruz.

Gelelim aday adaylarına;

Faruk Denli

Hiç şüphesiz en güçlü aday adaylarından bir tanesiydi. Özellikle bugüne kadar ilçemize olan katkılarından ötürü, hem de insani ilişkileri bakımından sevilen ve saygı duyulan biri isim olması nedeniyle kendisine en çok şans verilen isimlerden biriydi.  Denli’ye her şeyden önce teşekkür etmek lazım. Aday adaylığı sürecinde seviyeyi hep korudu. Ayrışmacı ve kutuplaştırıcı bir siyasete hiç bulaşmadı. Şener Söğüt’ün yakın yol arkadaşı da olan Denli’nin Körfez’e daha uzun yıllar katkı sağlayacak bir siyasi aktör olduğuna inanıyoruz.

Mehmet IRAK ;

AK Parti’nin öne çıkan aday adaylarından şüphesiz en renkli ismi Mehmet Irak’tı. Mehmet Irak’ın Körfez’de yapacak daha çok işi var. Her seçim döneminde bir şekilde Mehmet Irak ismi hep ön plana çıkar bu ilçede. Hitabetiyle, giyimiyle, renkli kişiliği ile insanların gönlünde her zaman olumlu duygular uyandırmış bir isim. Özellikle Refah Belediyesinin ardından işten çıkarılan bir isimdi.

Ancak birileri gibi ilçesini terk etmedi,

Hizmet etmeye devam etti.

Körfez’in siyasi arenasında daha çok uzun yıllar Mehmet Irak ismini hep duyacağız.

Ali ÇAKIR;
 

Körfez'in çok sevdiği bir isim Çakır. Her dönem bir şekilde ön plana ister istemez çıkan Ali Çakır; ilçemizdeki Karadenizli vatandaşlarımızın en önemli kanaat önderi. Diğer aday adayları gibi kendisi de çok çalıştı bu süreçte.  AK Parti'nin sevdiği ve değer  verdiği siyasetçilerden biri olan Çakır duruşunu ve çizgisini hiç bozmadı. Umarız daha uzun yıllar siyaset sahnesinde yer alacaktır.

Caner Göçmez;

AK Parti’nin en farklı aday adaylarından biriydi. İşini ciddiye alan bir proje adamı olarak Körfez halkının karşısına çıktı. Körfez ilçe de bugüne kadar bir çok faydalı ve hayırlı hizmetlere imza atmış Göçmez, AK Parti tabanının sevgisini kazandı bu süreçte. Önümüzdeki dönemlerde de Göçmez, Körfez’e faydalı hizmetlerin içinde olmaya devam edecektir.

Mehmet Aydın Mutlu;

Vefa ve tevazunun vücut bulmuş bir halidir Mutlu. Efendi kişiliği, yardımseverliği ve güler yüzüyle Mutlu Körfez halkının taktirini kazanmış bir isim. Yolca çıktığı günden bu yana hiçbir zaman kırıcı bir dile sahip olmadı. Yapıcı ve onarıcı bir yol izledi. Körfez kendisini çok sevdi. Mutlu’nun da Körfez siyasetinde hep var olacağına inanıyoruz.

Orhan TUNA;

Orhan hoca aday olduğunda bir çok kişi şaşırmıştı. Ben ise çok sevindim. Böylesine temiz, güvenilir adil insanların siyasette olması siyaset kurumuna olumlu katkılar sağlayacak diye düşündüm her zaman. Hiç durmadı Orhan Hoca, kapı kapı gezdi. İnandığı Hakikatleri anlattı. Hem partililer hem vatandaşlar Orhan hocanın adaylığını çok olumlu karşıladı. Umarım onu siyasi arenada görmeye devam ederiz.

Nihat Tekgümüş;

En renkli adaydı Tekgümüş. Körfez’i tebessüm ettiren, tansiyonu düşüren güzel bir insandı. Bu süreci Körfez’e yaşattığı için teşekkür ediyoruz

Ali Yılmaz;

Körfez’in çok iyi tanıdığı bir isimdi. Dürüstlüğü ve dava adamlığının herkes tarafından taktir topladığı bir isim Ali Yılmaz. O da yola çıktı aday adaylığı sürecinde. Kendine yakışır bir süreç geçirdi. Umarım böyle temiz isimleri  siyasette görmeye devam ederiz.

Nesrin Duran;

AK Parti Körfez’in kadın adaylarından bir tanesiydi. AK Parti Körfez ilçe kadın kolları başkanlığı da yapan Duran, tam bir nezaket abidesi olarak geçirdi aday adaylığı sürecini. İnandıklarını anlattı. Kimseyi eleştirmedi, kimseyle kavga etmedi. Körfez’deki aday adaylığı sürecine bir seviye getirdi. Umarım bundan sonra da Duran aynı çizgide siyasetine devam eder.

Melek Çelik;

Körfez’in usta kadın siyasetçilerinden bir isim. 3 dönem başarılı bir şekilde kadın kolları başkanlığı yapmış, ayrıca meclis üyeliği yapmış siyasetin usta isimlerinden biri. Liderlik özelliği çok ön plana çıkan isimlerden olan Çelik, Kadınların da siyasette ne kadar dirayetli ve başarılı olabileceklerinin ispatı olmuştur bu süreçte. Kendisine siyasi hayatında başarılar diliyorum.

  VE

“ALİM ERDEMİR BALONU PATLADI”

Gelelim o aday adayına;

Bunlardan birisi de, birilerinin siyasi hırs, intikam ve hevesleri

uğruna dışarıdan ithal ettikleri aday adaylarına bu ilçeyi teslim etmek istemeleri idi....

İlçede son ana kadar  aday ilan edilen o gizemli isim aday gösterilmeyince vatandaşlar ve partililer 

“ALİM ERDEMİR BALONU PATLADI” yorumunda bulundular.

Bana dediler ki; "Neden hiç Alim'i yazmıyorsun?" ....

Çünkü ben biliyordum birilerinin proje adayı olduğunu.

Birilerinin özellikle getirip ilçemizde şişirerek, başımıza bela etmeye çalışıldığını.

Ne imiş;

Hukukçuymuş? Hukuk fakültesi mi bitirmiş? HAYIR!!!

Avukat mı? HAYIR.....

O zaman sen nerenin hukukçususun demezler mi adama?

Broşürlerine Hukukçu - İşletmeci - İlahiyatçı yazmakla diğer 15 aday adayından

daha kaliteli olmuş olmuyorsun.

Bu adam resmen süreç boyunca Körfez'le dalga geçti farkında mısınız?

Ne imiş;

CumhurBaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğrafları varmış!

Bilal Erdoğan ile de fotoğrafları varmış !

Meclis Başkanının en yakın şeyinin şeyiymiş!

Çok birikimli tecrübeli biriymiş!

İyi de KİMSİN SEN kardeşim?

20 senedir neredesin.

1999 yılında Refah Partisinden belediyeyi devralan MHP belediyesi kendisini işten çıkarmış.

Bu yüzden hicret etmek zorunda kalmışmış .

Eyvallah... Rızkını nerede kazanacaksan oraya gitmelisin tabi...

Ama rızkını nerede kazanıyorsan; nerenin suyunu içip nerenin yemeğini yiyorsan gideceksin orayı yönetmeye talip olacaksın.

Gelip buralarda insanların aklıyla dalga geçmeyeceksin....

Baştan başa samimiyetsizlik kokan bir projenin ürünü olmayacaksın.

Senin gibi o dönemde MHP tarafından işten çıkarılmış bir aday adayı daha var bu ilçede... Mehmet Irak.

Adam bu ilçeyi terk etmedi.

Bu ilçede yaşadı.

Bu ilçede insanlara hizmet etti.

Bu ilçede STK başkanlığı yaptı

Bu ilçede siyasi parti ilçe başkanlığı yaptı....

Sen gideceksin 20 yıl ortalarda olmayacaksın .

Sonra bir gün seni birileri balon gibi şişirip Körfez'e yollayacak

Sende gelip hadi ben geldim sizi yöneteceğim diyeceksin öyle mi?

ADAMA  DURRRRRR  DERLERRR!!!!

baştan başa YALANlarla dolu bir seçim süreci geçirdin.

Aday adayı arkadaşlarının hakkında hoş olmayan şeyler telaffuz ettin.

Çıktın %65 oy alacağım diye açıklamalar yaptın.

Diğer 15 aday adayı bir halt yiyemiyecekmiş gibi....

Körfez'i bir tek sen kurtarabilirmişsin gibi...

Şimdi seni bir proje olarak bu ilçenin Başkanı yapabileceklerine inananlara sesleniyorum;

Kendi siyasi ikbal, heves, hırs ve entrikalarınızla gereksiz, yalanlara dayalı siyaset üreten insanları bu ilçenin başına sarmayın.

Bitti!

Son Güncelleme: 11.03.2019 18:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yunus 2019-01-16 22:27:29

Söz Kocaeli gazetesini yıllardır takip ederim böyle bir haber yaptıysa doğrudur Sen siyasetçi bi adamsın daha şimdiden ufak bir eleştiriye bu kadar tepki veriyorsun Yarın öbür gün Başkan olsan ne yapacaksın

banner34

banner39

banner37

banner38