banner36

“İzmitimizi yıldız gibi parlatacağız”

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı’nın muhteşem bir kalabalık ve coşku ile gerçekleştirdiği aday tanıtım programında yoğun ilgiyle karşılaşan İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül teşkilata ve tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.

“İzmitimizi yıldız gibi parlatacağız”

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı’nın muhteşem bir kalabalık ve coşku ile gerçekleştirdiği aday tanıtım programında yoğun ilgiyle karşılaşan İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül teşkilata ve tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.

04 Şubat 2019 Pazartesi 09:31
“İzmitimizi yıldız gibi parlatacağız”


 

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül için düzenlenen tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, “Şehrin bütün paydaşlarıyla; STK'larımız, meslek odalarımız, üniversitemiz ve İzmit'imize dair fikri, önerisi olan tüm vatandaşlarımız ile beraber ve Büyükşehir Belediyemizle muazzam bir uyum içerisinde, İzmit'imizi yine bir yıldız gibi parlatacağız” dedi.

GENİŞ KATILIM OLDU
Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleşen aday tanıtım programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanları Ayşe Türkmenoğlu, Gülşah Orhan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Milletvekilleri Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Sami Çakır, milletvekilleri Tülay Kaynarca, Mihrimah Belma Satır, Canan Kalsın, Sevim Savaşer, İl SKM Başkanı Halit Çokan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, önceki dönem il başkanları, MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, ilçe belediye başkan aday adayları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

MESELA BEKA MESELESİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Kurucularımızla, teşkilat büyüklerimizle istişarelerimizi yaptık. Buradan söz veriyoruz; reisimizin yüzünü kara çıkartmayacağız. Hizmetten nasibini almayan bırakmayacağız. İzmit’i tabelada Avrupa kenti ilan edenlerden enkaz aldık. Adaylarımız açıklandığından beri sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmadık. Seçim gönüllere girmekle kazanılır. Mesele beka meselesi” ifadelerini kullandı.

TEŞKİLATA VE İTTİFAKA TEŞEKKÜR ETTİ
Aday tanıtım toplantısında AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, “Bütün aday adayı kardeşlerime, ağabeylerime, hepsine ama hepsine candan, yürekten teşekkür ediyorum. Adaylığımızın ilanı ile beraber, bizi sahiplenen, kucaklayan ve bu kutlu yolda yalnız değilsin diyerek bizimle beraber yola revan olan, teşkilatlarımıza ve tüm AK Parti aileme can-ı gönülden teşekkür ediyorum.  Böyle çalışkan bir teşkilatımız varken Allah’ın izniyle sırtımız yere gelmez. Ayrıca ülkenin bekası söz konusu olduğunda, her zaman milletin yanında saf tutan; söz konusu vatansa gerisi teferruattır anlayışı ile hareket eden, cumhur ittifakının kıymetli ortağı, Milliyetçi Hareket partisinin temsilcilerine ve tüm Milliyetçi Hareket Partisi camiasına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VATANDAŞIN RIZASINI ALACAĞIZ
Konuşmasında projelerinden bahseden Gönül, “Şehir planları uzun vadeli ihtiyaçları gözeten ve hakkaniyete uygun vatandaşlarımızın ve bölgenin ihtiyaçlarına göre hazırlanacaktır. Altyapı ve ulaşım konusu çözülmeden şehrimizi gerçek anlamda şehir haline getirmiş olamayız. Bu nedenle toplu taşıma, otopark hem şehir planlarında hem de imar uygulamalarında asli önceliğimiz haline gelecektir. Kentsel yenileme projelerini, şehrimizi hem deprem riskinden hem de çarpık yapılaşmadan kurtarmaya dönük olarak, vatandaşımızın rızasını alarak geliştireceğiz” dedi.

ŞEHİRCİLİKTE YENİ UFUKLAR AÇACAĞIZ
Gönül, “İzmit'in 7 tepesi var, 7 tepeden denize bakıldığında manzara çok güzel ancak denizden İzmit'e baktığımızda tepelerimizin görüntüsünün nasıl olması gerektiğini hep birlikte bir daha düşünmeliyiz. Benzersiz şehirler anlayışıyla şehrimizi, kendi hikayesine uygun şekilde geliştirecek, tarihi yapıları ve mekanları koruyarak, yeni nesillere ulaşmasını sağlayacağız. Eskiyi koruyarak yeniyi inşa edeceğiz. Şehircilikte yeni ufuklar açacak, akıllı şehir uygulamalarını ve teknolojinin tüm imkanlarını insanımızın ve şehrimizin emrine sunacağız” diye konuştu.

HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIZ
Gönül, “Çevreye saygılı şehirler anlayışıyla belediye hizmetlerimizi şekillendireceğiz. Sosyal belediyecilik çalışmalarına önem vererek doğrudan insana dokunan hizmetleri ve projeleri yaygınlaştıracağız. Şehirleşme konusunda yatay mimariyi esas alacağız. Halkla birlikte yönetim ilkesiyle, şehirimizle ilgili tüm önemli kararları vatandaşlarımızla birlikte alacağız. Kırmayacağız, incitmeyeceğiz, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, herkesin başkanı olacağız” dedi.

İZMİTİMİZ DAHA DA GÜZELLEŞECEK
Gönül, “Tasarruf ve şeffaflık hassasiyetiyle belediyemizin kaynaklarını hem doğru hem de açık şekilde kullanacağız. Belediyemize kaynak yaratacak projeleri hayata geçireceğiz. Değer üreten şehir anlayışıyla, kültür sanat ve ekonomi başa olmak üzere her alanda hayat kalitesini yükseltecek yaklaşımlar geliştireceğiz. Bütün şehirler için örnek olacak şairlere ilham verecek kadar güzel olan İzmitimiz, daha da güzelleşecek, gelişecek” şeklinde konuştu.

BEN İZMİT’İN KIZIYIM
Gönül, "2001 Yılından beri, ülkemiz, kentimiz ve partimiz için hep birlikte canla başla çalıştık. Daha güzel bir Türkiye için, daha mutlu, daha müreffeh bir Kocaeli için çalıştık. Şimdi de sayın liderimiz ve Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile İzmit'imize hizmet etmek için aday olarak görevlendirildim. Bu şehrin havasını solumuş, sokaklarında yürümüş, profesyonel meslek hayatına mimar olarak İzmit’te başlamış, İzmit’te devam etmiş, burada hayaller kurmuş ve birçok hayalini gerçekleştirmiş bir İzmit kızı; bir ablanız, bir kardeşiniz olarak borçlu olduğum İzmit’imize hizmet etme arzusuyla yola çıktık” diye konuştu.

İZMİT’TEKİ GELİŞMEYİ GÖRÜYORUZ
Gönül, “İnşallah el birliği ile İzmit Belediyesi'nin burçlarında dalgalanan AK Parti bayrağını daha yukarılara taşıyacağız. Bugün İzmit'imize baktığımızda geçmiş dönemlere göre AK Belediyeciliğinin kentimize kattığı gelişmeleri hep birlikte görüyoruz. Bu başarıda emeği geçen bütün başkanlarımıza, ekiplerine ve özellikle iki dönemdir İzmit’imize hizmetkar olan belediye başkanım Sayın Nevzat Doğan'a ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HER METREKAREYE HİZMET YAZACAĞIZ
Gönül, “Allah'a hamdolsun büyük bir seferberlik heyecanı, büyük bir adanmışlıkla şehrimize hizmet edeceğiz. AK Parti eser ve hizmet siyasetinin kitabını İzmit'in her bir metrekaresinde tekrar biz yazacağız. Sayın Cumhur Başkanımızın işaret ettiği gibi insan ve medeniyet olgusunu merkeze alan, doğanın, çevrenin hakkını ve hukukunu koruyan, tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan, kimlik sahibi, özgün şehir projeleriyle İzmit, Kocaeli Markası'nın en değerli parçası olacak” dedi.

KAPILARIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Gönül, “Allah'ın izniyle inanıyorum ki yine 13'te 13 yaparak Kocaeli'yi ve İzmit'i 2023'e AK kadrolar olarak bizler taşıyacağız. Bize oy versin, vermesin, her bir vatandaşımıza gönül kapılarımızı sonuna kadar açacağız. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da daima milletin, daima hizmetin yolunda olacağız. Şehrin bütün paydaşlarıyla; STK'larımız, meslek odalarımız, üniversitemiz ve İzmit'imize dair fikri, önerisi olan tüm vatandaşlarımız ile beraber ve Büyükşehir Belediyemizle muazzam bir uyum içerisinde, İzmit'imizi yine bir yıldız gibi parlatacağız” ifadelerini kullandı.

YENİ BİR BAŞARI DESTANI YAZILACAK
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Kendi rızam ile aday olmayacağımı daha önceden duyurmuştum. Artık görevimi gönül rahatlığı ile birlikte yol yürüdüğüm, partimizin kuruluş dönemlerinde emeği olan, kadınlarımıza ve ülkemize çok değerli projeler üreten Sibel Hanım’a devredeceğim. Kendisinin mimar olmasından dolayı bu işi bizlerden daha iyi yapacaktır. Yeni bir başarı destanı yazılacak” dedi. Doğan’ın ardından konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Buradan söz veriyoruz ne İzmit’in ne de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzünü yere eğdirmeyeceğiz. Seçim gönüllere girmekle kazanılır” diye konuştu.

HAMDOLSUN GÖZÜMÜZ ARKADA KALMAYACAK
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bugün geldiğimiz noktada çok güzel bir İzmit ve Kocaeli oluşturduk. Ben inanıyorum ki bundan sonraki süreçte yeni görevi devir alacak arkadaşlarımız çok daha güzel hizmetler yapacaklar. Altyapı, üstyapı ve çevre belediyeciliğinin yanında gönül belediyeciliği de yapacaklar. Hamdolsun gözümüz arkada kalmayacak” dedi.

SİBEL ABLAMIZA EMANET EDİYORUZ
Karaosmanoğlu’nun ardından kürsüye çıkan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “İzmit AK Parti’nin kalesi. Darıca’da bismillah diyerek başladığımız aday tanıtım toplantısını İzmit’le bitiriyoruz. Kocaeli teşkilatları seçime her zamanki gibi hazır. İnsan şehirler kurar ancak bir gönle girdiğinde kendini bulur. İzmit’i Sibel Gönül ablamıza, ablamızı da İzmitlilere emanet ediyoruz. Sibel ablamız AK Parti bayrağını en güzel şekilde dalgalandırmaya devam edecek. 55 günde çalmadık kapı bırakmayacağız. İzmit’ten beklentilerimiz çok büyük. Seçim sandıkta kazanılır. Hiçbir seçim masa başında kazanılmaz. Çalışmaktan başka çaremiz yok. Millet zaten CHP ve çevresindekilerin hayır getirmeyeceğini biliyor” ifadelerini kullandı.

İZMİT’E SİBEL GÖNÜL YAKIŞIR
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Bugün yeni bir destan yazmak için bir kez daha bismillah diyoruz. Sibel Hanım’a güveniyoruz, gönülden gönüle yol yapmaya kararlı. İzmit’e hizmet, Sibel Gönül’ün işi. İzmit’e Sibel Gönül’ün yakışacağına yürekten inanıyorum. Meslek itibariyle de şehircilik açıdan en uygun isim. İmar etme işini en iyi bilen arkadaşımız.  Bizi de bize oy verenleri de mahcup etmeyecektir” diye konuştu.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DAMGA VURACAK
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Sibel başkanımız bizim için çok özel. Kadın kollarında birlikte omuz omuza çalıştık. Sibel Başkanımızın tecrübesinden, zerafetinden, mütevaziliğinden çok şey öğrendik. Sayın cumhurbaşkanımızın gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet edecek başkanımıza başarılar diliyorum. Kocaeli’nin 12 ilçede de tarih yazacağına inanıyorum. Allah Kocaeli’den razı olsun. İzmit’te inşallah Sibel başkanımızla gönül belediyeciliğine damga vurulacak” ifadelerini kullandı.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK
Son olarak kürsüye çıkan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr.Tahir Büyükakın, “Bugün neler yaptığımıza bakarak buraya geldim. Sadece Büyükşehir Belediyesi’nin 2 Milyar 249 Milyon TL’lik yatırımı var. 805 adet proje yapmışız. Önümüzdeki süreçte Kocaeli’ye yapmakta olduğumuz yatırımlar devam edecek. Ben ve Sibel Hanım İzmit’e neler yapılması gerektiğini hakkıyla biliyoruz. İnşallah 31 Mart’tan sonra hızlı bir şekilde hizmete koyulacağız. Biz ne yapacağımızı biliyoruz. 2014’te yapılan ulaşım master planını sürdüreceğiz. Önümüzdeki günlerde beyanname toplantısı yapacağım. Projeleri orada ayrıntılı bir şekilde anlatacağım” ifadelerini kullandı

Son Güncelleme: 05.02.2019 10:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34

banner39

banner37

banner38