Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli, Türkiye’nin en büyük sanayi kozlarındandır’’

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, SANTEK 5. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı açılışının ardından kurulan stantları gezdi.

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli, Türkiye’nin en büyük sanayi kozlarındandır’’

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, SANTEK 5. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı açılışının ardından kurulan stantları gezdi.

01 Kasım 2018 Perşembe 14:02
Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli, Türkiye’nin en büyük sanayi kozlarındandır’’

 Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)iş birliği ile Kocaeli Valiliği ve KocaeliBüyükşehir Belediyesi ile DoğuMarmara Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile Kocaeli BüyükşehirBelediyesi Uluslararası Fuar Alanında düzenlenen SANTEK 2018’in sanayi ve teknolojisektörünün buluşma noktası olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu,  “Türkiye’miz, 16 yıldır ekonomi alanında, dünyadaki ve çevremizdeki bütün olumsuz gelişmelere ve haince provokatif politikalara rağmen yeni politikalar üreterek büyüyor.Türkiye’nin tamamen millî projelerinin başarıları karşısındadün, ekonomi konusunda âleme ahkâm kesenler;bugün, bir zamanlar 70 sente muhtaç denilen ülkemizin16 yıl içinde IMF’den nasıl kurtulduğunuanlamaya çalışıyor” açıklamasını yaptı.

“2023 VE 2071 HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

‘’Bugün dünyada çok az ülkeye nasip olankendi yerli piyade tüfeğini üreten, kendi insansız hava araçlarını imal eden, yerli imal edilecek tanklarıyla ordusunun gücüne güç katan, donanmasını kendi tersanelerinde üretilen gemilerle takviye edenülkelerden birisiyiz’’ vurgusu da yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Dev sanayi üretimlerini çok şükür bugün gerçekleştiriyoruz.Bu vesile ile millî sanayimizin bütün temsilcilerini bu bakımdanbir kez daha huzurlarınızda tebrik ediyorum. Ekonomisi şaha kalkmış ülkemizin, toplam sanayi üretiminin yüzde 13’ünü,kimya sanayi üretiminin yüzde 27’sini ve de İstanbul’un ardından en çok ihracatını gerçekleştiren Kocaeli’miz;alternatif pazarları da iyi kullanarak 2023 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen Türkiye’ninen büyük sanayi kozlarından birisidir” ifadelerini sarf etti.

“KOCAELİ KİTAP FUARIMIZ İSTANBUL KİTAP FUARINI ARTIK GEÇTİ”

‘’Kocaeli’miz de Türkiye gibi alışılmış kalıpları kırarak ve yeni projeler gerçekleştirerek büyüyor’’ diye konuşan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Greve geldiğimiz ilk günden bu yanaKocaeli’mizi her alanda marka şehir yapmak için

projeler üretiyor ve hayata geçiriyoruz’’ diyerek şunları kaydetti: “En son geçen hafta temellerini attığımız Gebze-Darıca Metro hattı ve pazar günü ikincisini tamamladığımız Kartepe Zirvesibunlardan sadece ilk akla gelen iki örnektir. Bu çalışmaların sonucundaKocaeli’miz bugün sadece bir sanayi şehri değil aynı zamanda turizm ve kültür şehri olarak da tanınıyor ve artık fuarlar kenti olarak da tanınıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı’mızda her yıldüzinelerce fuar gerçekleştiriliyor.Kocaeli Kitap fuarımız İstanbul Kitap Fuarını artık geçti.Anadolu Kocaeli’nde günlerimiz pek çok ilimize örnek teşkil ediyor ve bugün artık sadece ulusal fuarlara değil uluslararası fuarlara da rakip olma yolunda pek çok adımı atıyoruz.”

“KOCAELİ’MİZE DAHA BÜYÜK HİZMETLER SUNACAĞINA İNANIYORUM”

‘’Kocaeli’miz için ve hemşerilerimizin mutluluğu için çalışıyoruz’’ diyerek açıklamalarını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ama başarılarımızı şehir ölçekli düşünerek değil,ülke refahını ve küresel temelli hedeflerimizi gözeterek yakaladık. Küresel projeleri ve uluslararası ilişkilerimiz iyi kullanarakşehrimize ve hemşerilerilerimize verdiğimiz hizmet kalitelisini daha da artırmayı başardık.Şahsen iş insanlarımızın da yakın gelecekteulusal ölçekli hedefleri aşıp,küresel başarıları hedefleyerekve o alanda başarıya yönelik icraatlar gerçekleştirip oluşturacakları küresel katma değer artışı ileKocaeli’mize daha büyük hizmetler sunacağına inanıyorum. Sanayicilerimizden bu konuda çok umutluyuz.Bu fuar organizasyonundaki payları,çabaları ve girişimleri bunu rahatlıkla başarabileceklerinin ispatı” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZDEKİ TÜM KURUMLARA ÖRNEK OLACAĞINI UMUYORUM”

‘’Birlikten kuvvet doğacağının bilinciyle her alanda ortak akıl ve müşterek organizasyon hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak; Kocaeli Valiliği, Kocaeli Sanayi Odası,Kocaeli Ticaret Odası,Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile güç birliği yaparak, Doğu Marmara bölgesindeki illerin tüm odalarından da destek verdiğiSANTEK 2018’i hayata geçiren öncü kurumlar arasında yer almaktangurur duyuyoruz’’ diye konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Çalışınca oluyor ilkesiyle hareket eden bir belediye başkanı olarak Kocaeli’mizdeki işbirliği ve dayanışmanın ülkemizdeki tüm kurumlara örnek olacağını umuyorum.Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı SANTEK’2018’in ülkemize, milletimize, Kocaeli’mize hayırlı-uğurlu olmasını diliyor, fuarın gerçekleşmesinde emeği bulunan herkesi kutluyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Son Güncelleme: 02.11.2018 09:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner39

banner37

banner38