İYİ Parti Kocaeli’nin kongresi stadyumda yapıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kocaeli’de ilk kez stadyumda kongre yapıldı. İYİ Parti Kocaeli 2.Olağan İl Kongresi,Cephanelik Stadyumu’nda gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Şanbaz Yıldız ve İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş yarışt

İYİ Parti Kocaeli’nin kongresi stadyumda yapıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kocaeli’de ilk kez stadyumda kongre yapıldı. İYİ Parti Kocaeli 2.Olağan İl Kongresi,Cephanelik Stadyumu’nda gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Şanbaz Yıldız ve İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş yarışt

21 Haziran 2020 Pazar 17:25
İYİ Parti Kocaeli’nin kongresi stadyumda yapıldı

İYİ Parti İl Teşkilatı’nın ikinci olağan kongresi koronavirüs tedbirleri kapsamında Cephanelik Tesisleri’nde gerçekleşti. Kongrede mevcut İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş yarıştı. Kocaeli’de ilk kez stadyumda kongre yapıldı.Kongrede 50 kişilik asil, 50 kişilik de yedek yönetim kurulu üyesi ile 30 üst kurul delegesi, 15 üst kurul yedek delegesi, 9 disiplin kurulu üyesi belirlendi. İl kongresinde 599 il delegesi oy kullandı.

SANTRA ÇİZGİSİNDE MEHTERAN

Cephanelik Stadı girişince geniş güvenlik önlemleri alındı. Emniyet güçleri alana giren herkesi tek tek aradı. Ayrıca koronavirüs salgını sebebiyle tedbirler üst düzeydeydi. Katılımcılar maskesiz alana alınmadı. Girişlerde tüm partilerin elleri dezenfekte edildi. Ayrıca ateşleri ölçüldü. Tribünler de ki koltuklar arasında sosyal mesafe sebebiyle bir koltuk boş bırakıldı. Adeta spor müsabaka karşılaşmasını andıran kongre renkli görüntüler yaşandı.Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı santra çizgisi üstünde gösteri yaptı. Adaylar ve katılımcılar tribünleri doldurdu. Kongrenin yapıldığı stadyuma İl Başkanı ve Başkan AdayıŞanbaz Yıldız, Kocaeli Milletvekili TBMM İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan ile birlikte geldi. Partili gençlerin yaktığı meşaleler eşliğinde stada giriş yaptılar.

KATILIM OLDUKÇA YÜKSEKTİ

Kongreye; Kocaeli Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Haydar Akar, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın yanı sıra CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Teşkilat Başkan Yardımcıları Ayhan Bölükbaşı, Cumali Durmuş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül,ilçe başkanları ve parti teşkilatı katılım sağladı. Kongrenin Divan Başkanlığını Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, katip üyelerini ise Ercüment Şahin, Salih Recep Şirin, Ayla İlgün, Zehra Özdemir, Zekeriya Sarı üstlendi.

İZMİT’E NEFES ALDIRDIK

Divan Başkanlığını yapan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “Kurulduğumuzda bize siz kimsiniz dediler. Meral Akşener’in yol arkadaşlarıyız dedik. Biz ne mutlu Türküm diyenlerle beraberiz dedik. Bize parti kuramazsınız dediler, partimizi kurduk. Seçimlere giremezsiniz dediler, girdik. Başarılı olmazsınız dediler, olduk. Bunları sizlerin başarıları sayesinde yaptık. 31 Mart seçimleriyle duvarları yıktık. İzmit’i çeyrek asır sonra aldık. İzmit’e nefes aldırdık. Genel Başkanımız Meral Akşener’in memleketinde beni divan başkanı yaptınız. Sağ olun var olun” dedi.

‘DİMDİK AYAKTA DURDUK’

Ardından kürsüye gelen TBMM Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Tükkan ise şu ifadelere yer verdi: “Burası Genel Başkanımız Meral Akşener’in doğduğu, büyüdüğü ve siyasete atıldığı yer. Benimde milletvekili olduğum şehir. Demokrasi bizim için vazgeçilmezdir. Bizler bu yola çıkarken önümüzde ki engelleri biliyorduk. Hiç vazgeçmedik. İYİ Parti çatısı altında bize inanlarla bir araya geldik. Zorluklara karşı dimdik ayakta durduk. Modern, hız kesmeyen Türkiye için hep birlikte çalışacağız. Bölgemizin refahı için fikir ve güç birliğine inanıyorum. Yürümeyeceğiz, koşacağız. Hep birlikte İYİ Parti’yi iktidara taşıyacağız.”

AKAR, ‘BENİM İÇİN ÇOK ZOR’

TBMM Başkanvekili Haydar Akar, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevine yeni getirildi. Bulunduğum konum itibariyle bundan sonra çok fazla siyaset yapamam. Benim için çok zor. Meclis arkadaşım Lütfü Türkkan beni iyi bilir. Biraz zor olacak. Bu görev benim için dönüm noktası. CHP ve İYİ Parti’nin ittifakının ortak noktası demokrasiydi. Millet ittifakı başarısını gösterdi. Bunu İzmit’te başardık. Bir sonraki adım CHP ve İYİ Parti olarak ülkeyi yöneteceğiz” diye konuştu.

‘TÜLBENT, KARDEŞLİKTİR’

Şanbaz Yıldız’ın karşısına rakip olan İl Başkan Adayı Nurcan Acaroğlu Göktaş, “Tabanın sesine kulak vereceğim, üye tabanlı seçimler yapılmasını sağlayacağım. 2023 yılında oy kullanacak kişiler ‘Z’ kuşağında bulunan gençlerdir. Cinsiyet ayrımcılığı, adalet ve eşitlik gibi konularda bu kesimin ön planda olduğu görülmektedir. Bu gençlerin ebeveynlerinden de etkilenmediği görülmektedir. Bu gençleri kim partisine çekerse onların seçimi kazanacağı görünmektedir. Çeyiz sandıklarından çıkarttıklarını Meral Akşener’e verdiler. Sevginin, dostluğun ve barışın kardeşliğidir tülbent. Ancak partimizde kadın milletvekillerinin oranı yüzde 5, kadın meclis üyelerinin oranı yüzde 5, kadın il başkanları oranı yüzde 3 iken biz kadınlar olarak siyasette gidecek daha çok yolumuz olduğunu görüyorum.

‘BİRİNCİ PARTİ YAPACAĞIZ’

İl bünyesinde kurumsal kültür oluşturarak ölçülebilir başarı tanımları getireceğiz. Başarı seviyesini belirleyeceğiz ve partimizi daha iyi yere taşımak için gerekli mücadelemizi vereceğiz. Genel Başkanı’mız Sayın Meral Akşener’in memleketinde kimse bize bunları başarısızlık olarak karşımıza koymasın. İl İstişare Kurulu oluşturarak siyasette yol yürümüş kişileri katacağız. Partimize uygulanan basın-yayın karartmasını Kocaeli sınırında kırmış olacağız. Ödüllendirme ve network sistemiyle üye sayımızı arttıracağız. Seçimin bittiği ertesi günü bir sonraki seçimin startını vereceğiz. Belediye Başkan adaylarımızı erkenden belirleyerek yıllar öncesinden çalışmasını planlayacağız. Sözümüz söz İYİ Parti’yi Kocaeli’de birinci parti yapacağız” şeklinde konuştu.

‘KİMSE DEMOKRASİ YOK DİYEMEZ’

Ardından İl Başkanı Şanbaz Yıldız konuşma yapmak üzere kürsüye geldi. Yıldız, “Kimse buraya gelerek İYİ Parti’de demokrasi yok diyemez. Demokrasiyle seçilen delegelerim hepiniz hoş geldiniz. İYİ Parti’nin cesur yürekli üyeleri, İYİ Parti’ye gönül vermiş herkes hepiniz hoş geldiniz. Biz siyasi yolculuğumuza ilk Bismillah dediğimiz günden beri geldik. Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz. Bizden olsun veya olmasın bize oy versin veya vermesin devletin birliğini ve beraberliğine sadakatli olan herkes bizim kardeşimizdir. Biz bütün memleketi sarıp sarmalamanın ve adaletle yönetmenin mesuliyetiyle hareket ediyoruz. Vatanını, milletini ve bayrağını seven herkesle bir araya geliriz ve herkesle konuşuruz. Şehit kanlarıyla toprağını suladığımız bu topraklarda Meral Akşener’in de dediği gibi biz geldiğimizde nerdesin kavim gardaş demeyecek. Biz gelince Türk gelecek, biz gelince poyraz gelecek. Türkmen eli var olsun Tanrı Türk’e yar olsun” ifadelerini kullandı.

ŞANBAZ YILDIZ’IN LİSTESİ

YÖNETİM KURULU:

Abdulkadir Erbağcı, Abdullah Uçar, Adil Gülez, Ahmet Haşim Şenel, Ali Karaca, Alper Bircanoğlu, Aysel Gül, Ayşegül Babacan, Baha Yavuz, Banu Aykan, Birsen Çulha, Buğra Yiğit Kılınç, Burak Aytaş, Burak Örçen, Cahide Uslu, Cem Serhat Dayanç, Cenk Aydın, Cenk Erbil, Cihan Bahadır Yaşar, Çağlar Özer, Çetin Kocatürk, Emre Evren,Ercan Sarıkaya, Fatih Kürşad Demir, Fatma Zehra Korucuoğlu, Fevzi Kurt, Gökçe Nesli Kondu, Güner Çiçekli, Güzin Alparslan Atalı, İbrahim Sarı, Kaan Dilmen, Kürşad Biçer, Mehmet Yıldız, Meltem Güzeller Karakuş, Murat Demirel, Murat Kurt, Mustafa Candemir, Mustafa Emre Mercan, Nusret Acur, Özhan Öztürk, Özlem Zafer Göktaş, Pelin Dönge, Salih Işık, Selman Gürpınar, Serhan Hacıhüseyinoğlu, Şaban Ufuk, Türkan Özcan, Yasemin Met, Yunus Uyar.

DİSİPLİN KURULU:

Ahmet Murat Metin, Mustafa Demir , Engin Turanlı, İsmail Kayabay, Mustafa Ağı , Ayşegül Ercan, Yavuz Uzun, Nesrin Öztürk, Cengiz Şimşek.

ÜST KURUL DELEGELERİ:

Şanbaz Yıldız, Nusret Acur, Pelin Coştur Filiz, Burak Uluköylü, Hüseyin Gündüz, İsmail Aynacı, Metin Savaş Sulu, Cahit Sürüm, Mehmet Şeref Uzunal, Haluk Tamyüksel, Ayşe Rüzgar, Orhan Kılınçsoy, Hilal Kübra Altınay, Emin Yılmaz, Ercüment Şahin, Salih Recep Şirin, Şaban Ufuk, Güzin Alparslan Atalı, Pelin Dönge, Nihal Kupşi, Fatih Kürşad Demir,Sinan Yıldız,Ersin Özyılmaz, Kaan Dilmen, Dicle Akın, Yaşar Kardaş,Ahmet Murat Metin, Çağlar Özer,Ahmet Yusuf ,Cenk Erbil.

NURCAN A. GÖKTAŞ’IN LİSTESİ

YÖNETİM KURULU:

Ayhan Kedikli, Yaşar Adalı, Renan Kıran Argun, Elmas Kayhan, Canboray Soykan, Nezir Yakar, Ali Kurt, Seyfullah Sarı, Bora Kahyaoğlu, Rıza Güven Usta, Murat Atar, İdris Türkten, Bilge Bekil, Metin Çizer, Faruk Bostan, Ebru Soydan, Funda Yılmaz,Şazim Boztaş, Eylem Kaplankıran, Seyit Ahmet Yerebakan, Muhammed İşcen, Enis Köse, Funda Çelik, Zübeyde Geçer, Metin Boz, Şafak Akın İbiloğlu, Ali Koparan, Yusuf Araz, Taner Kahraman, Erkan Sayanoğlu, Yunus Batmaz, Haluk Leblebici, Recep Pekmezoğlu, Ülkü Tosun, Hülya Özdemir, Gökhan Kurt, Seda Mutlu, Muzaffer Yenişar, Doğan Kaya, Murat Kumcu, Nermin Şenses, İsmail Kutlu, Onur Akbulut, Edip Orhanlı,Mukkader Doğanay, Harun Oruç, Nadir Kaypak,Mukkadder Korkmaz, Seçkin Seçgün, Ayşenur Bayraktar.

ÜST KURUL DELEGELERİ:

Nurcan Acaroğlu Göktaş, Selçuk Gencer, Hasan Baltacı, Muharrem Odabaş, Ahmet Yusuf, Zekai Kahyaoğlu, Rıza Güven Usta, Nazife Kandemir, Ayla İlgün, Renan Argun Kıran, Harun Demirkaya, Şazim Boztaş, Engin Çakmak, Nezir Yakar, İdris Türkten, Faruk Bostan, Bilge Bekil, Mukkader Doğanay, Nermin Şenses, Enver Okan, Hatem Soysal, Orhan Çakar, Seçkin Seçgün, Elmas Kayhan, Cavit Çakmak, Ziya Salazer, Cemil Uslu, Ersin Soykan,İlhan Haftacı, Selda Çiftçi.

DİSİPLİN KURULU:

Metin Hiçyılmaz, Ramazan Sevinç, Turgut Kayabay, Neşe Menekşedağ, Ertan Çakır, İsmail Kaya, Emine Eryılmaz, Celal Aydın, Ali Yenigün.

Son Güncelleme: 21.06.2020 21:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34

banner39

banner37

banner38

banner40