MUTSUZLUĞA DOĞRU !

Türk basını ve yayını ,bir iki cılız ses hariç , tamamen hakim güç ne derse onu yayınlıyor ve yapıyor konumunda . Demokrasi ve Haklar git gide dibe doğru çekiliyor. ..Reklam ise baş döndürücü , önü alınamaz bir hızla , gerçek hayatla ilgisi olmayan parlaklıkta. Muhalif yayınların sesi iyice yok denecek kadar az .. Hür ve bağımsız ,halkın iç dünyasını, iyi gitmeyen bunca yaşanmışlıkları ve olayları olduğu gibi net , gerçekçi haliyle sunacak bir Tv ve korkmadan ,yarın ne ile karşılaşırız düşüncesi hakim olmayan gazeteler ve dergiler yok. Bir gazete aldığında ,diğer gazeteleri de aşağı yukarı okumuş oluyorsunuz, mevzular aşağı yukarı aynı. Geçim derdi insanların belini her gün daha da çok bükerken ,insanlar ,düşkün ve fakir hallerini , yokluklarını diğer insanlardan ustaca gizlemenin mücadelesindeler...
*
Bu durum , toplum olarak kalabalıklarda bile yalnızlaşan bireylerin ,ötekileşen insanların giderek çoğalmasına sebep oluyor. Kapasitesi düşük ,kaliteden yoksun , karşıdakini anlamayan onca insan, olmaması gereken yerlerde...
Kurumların çılkı çıkmış, hak edenin değil de adamın adamlarının belli yerlerde olması adaleti yerle bir ediyor. Paralel yapı ile bu olgu gözler önüne serilmiş vaziyette . Görünmeyen kısımlarda muhakkak ki vardır. Anarşi bu milletin canına okudu , mutsuzluğumuzu her gün çoğaltıyor. Piyon güçlerin Türkiye üzerindeki çirkef oyunları , ülkemizde kanlı bir İhtilal kalkışmasına bile sebep oldu. Hiç birimiz hala bu ihtilal sendromundan kurtulmuş değiliz . Neler oluyor , kim bunlar ?Demekten yorulduk , dindar gözüküp saf duygularımızı istismar edip , Emperyal güçlerle ülkemize kurulan tuzağı içimize sindiremiyoruz . Gelecekte de tedbirli olunmazsa bu gibi olayların olacağı aşikar gibi gözükmektedir.
*
Adam uçaktan inene kadar yüzü gülüyor, canlı ,hareketli. Uçaktan inip Atatürk Hava limanında uçağı bekleyen insanları görünce ,anında morel sıfırlanıyor.Adam geri gitmek istiyor. Çünkü Türkiye'de insanların yüzleri asık, yürürken bile kendi kendine sıkıntılarından dolayı konuşan adam sayısı gitgide artıyor. ..Hava limanında bizzat bu durumu gözlemleyebilirsiniz ! Ve ülkemiz her gün mutsuzlar ülkesi konumuna doğru sürükleniyor. Kendi durumunuz iyi olsa bile ,çevre sizi kuşatıyor ve etkiliyor.
*
Özellikle şu son 10-12 yılda ,mutlu azınlık hariç ,insanların her hususta bitirilmesine ,moral ve motivasyonların,ekonomik istikrarsızlıkların ,çalışma ve iş yerindeki sıkıntıların ,aile içindeki olumsuzlukların eksilere doğru çekilmesi ile mutsuzlukların daha da artarak çoğalmasını görüyoruz. Ailelerin müthiş bir yıkım içinde olduğunu her gün izliyoruz. Toplum içindeki huzursuzlukları ,bir milleti yok etme planlarını uygulamalı ve kitlesel olarak yaşamaya devam ediyoruz.
*
Yaa Ömer, adalet nerede dememek elde değil !!! Allah Milletimizi ve ülkemizi korusun.Amin.

C NAS
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.