Türk Ocakları'ndan uyarı ve çözüm önerileri

Türk Ocakları Genel Merkez ve Şube Başkanları İstişare Toplantısı, Bolu/Gerede’de, 10-11 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda Türkiye'nin temel meseleleri ve bu meselelere dair çözümler hakkında görüşler ile ülkemizin iç ve dış politika gündemini işgal eden ana başlıklar tartışıldı.

Türk Ocakları'ndan uyarı ve çözüm önerileri

Türk Ocakları Genel Merkez ve Şube Başkanları İstişare Toplantısı, Bolu/Gerede’de, 10-11 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda Türkiye'nin temel meseleleri ve bu meselelere dair çözümler hakkında görüşler ile ülkemizin iç ve dış politika gündemini işgal eden ana başlıklar tartışıldı.

12 Ekim 2015 Pazartesi 18:32
Türk Ocakları'ndan uyarı ve çözüm önerileri

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, açış konuşmasında, özellikle "Çözülme Süreci"nin ilk safhasından itibaren Türk Ocakları tarafından yapılan uyarıları hatırlattı. Türk milletinin aklı ve vicdanı olma sorumluluğuyla üretilen fikirler ve işaret edilen tehlikelere ülkeyi yönetenlerin itibar etmemesi, bugün gelinen vahim noktada muhakkak pay sahibidir dedi.

Toplantıda Kocaeli ilimizi temsil eden Türk Ocakları Kocaeli şube başkanı Yücel Alpay Demir Türk milletine karşı taşıdığımız sorumluluğun idrakiyle aşağıdaki hususları kamuoyunun dikkatine sunmayı, tarihî bir görev saymaktayız diyerek Türk Ocakları Genel başkanı Prof. Dr. Mehmet ÖZ ve tüm şube başkanlarının ortaklaşa hazırladıkları sonuç bildirisini Kocaeli basını ile paylaştı.

1. Türkiye'de meydana getirdiği tahribat, bütün boyutlarıyla göz önünde olan "Çözülme Süreci”, tamamen tarihe gömülmeli ve terör örgütüyle akılcı mücadeleyi esas alan millî devlet stratejisi, vakit geçirilmeden yürürlüğe konulmalıdır.

2. İçine düşürüldüğümüz terör girdabı, ülkemizin en önemli gündemidir. “Çözülme Süreci” boyunca kuvvetlenen “etnik bölücülük”, vatan toprakları üzerinde terör kantonları kurmak, siyasi uzantıları vasıtasıyla etnik ayrışma sürecini hızlandırmak ve Suriye'de fiilen egemen hâle geldiği bölgeleri birleştirme hedeflerine aynı anda ilerlemek için büyük bir saldırı başlatmıştır. Bu büyük tehdit, Türk milletini yeni bir varlık-yokluk mücadelesiyle yüzleşmeye zorlamaktadır. Türk devletini yönetme sorumluluğunu üstlenenler, bu yakıcı gerçeği iliklerine kadar hissetmeli; millî yol haritaları dışında hiçbir çözümün mevcut olmadığını idrak etmelidirler.

3. Suriye iç savaşının, Rusya'nın müdahalesiyle birlikte evrildiği yeni güzergâh, Türkiye’nin sadece bölgesel değil küresel sonuçlar doğuracak bir yangına komşu olduğunu bütün açıklığıyla göstermektedir. Başta PKK ve IŞİD terörü olmak üzere, Suriye'deki yangının ülkemize sirayet etmesine sebep olabilecek bütün tehditleri gözeten millî bir dış politikaya, her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.

4. Toplantımız devam ederken meydana gelen Ankara'daki menfur saldırı, terörün vahşi ve kanlı yüzünü milletimize tekrar gösterdi. Bir ateş denizine komşu hâle geldiğimiz bu günlerde patlatılan bombaların hedefi Türkiye’mizdir.

Türk Ocakları olarak; katliamın ardındaki karanlık elleri lanetliyoruz , her türlü terörü şiddetle kınıyoruz. Bölücü-etnikçi fitnenin yol açtığı, küresel güçlerin bölgemize düzen verme çabalarıyla körüklediği bu şiddet ve vahşet ortamında hayatını kaybeden masum yurttaşlarımıza rahmet, yüce Türk milletine başsağlığı diliyoruz.

Türkiye’yi yönetme sorumluluğunu üstlenenler, görevlerinin gereğini hakkıyla yerine getirmeli; ihmal ve aymazlıklara son vermelidir. Binlerce yıllık tarihe sahip Türk milleti, bu badireleri atlatacak güce sahiptir; yeter ki birlik içinde olalım.

Büyük Türk milletine saygıyla duyurulur. 

Yücel Alpay Demir

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı

Son Güncelleme: 19.10.2015 11:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34

banner39

banner37

banner38