Fatih Erbakan, Kocaeli’de ilk kongresini gerçekleştirdi.

Partisinin il kongresinde konuşan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan “Önce evimizdeki yangına su taşıyacağız. Önce hesap sormak yerine yangına su taşıyacağız” dedi

Fatih Erbakan, Kocaeli’de ilk kongresini gerçekleştirdi.

Partisinin il kongresinde konuşan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan “Önce evimizdeki yangına su taşıyacağız. Önce hesap sormak yerine yangına su taşıyacağız” dedi

14 Nisan 2019 Pazar 22:31
Fatih Erbakan, Kocaeli’de ilk kongresini gerçekleştirdi.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Genel Başkan Yardımcıları Dr. Fatih Öztek, Av. Mehmet Eren, Yücel Molla İsmailoğlu, MKYK Üyesi Batman eski Milletvekili Musa Okçu, Kurucular Kurulu Üyeleri Ali Şükrü Bayraktar, Muhammed Zahit Göztürk Hüseyin Küçükkeskin, Musatfa Cebir Necati Arslan, İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, Bolu İl Başkanı Nurettin Aytar, Yalova İl Başkanı Mustafa Berber, Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk, Kandıra Belediye eski Başkanı Cengiz Kan, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Keleş, BBP İl Başkanı Mustafa Özdemir, HÜDA-PAR İzmit İlçe Başkanı Mehmet Kazak, STK ve dernek temsilcileri katıldı.

574 KİŞİ OY KULLANDI

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Kocaeli İl kongresinde kurucu İl Başkanı Mehmet Aras tek aday olarak seçime girdi. 574 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonucunda asil ve yedek 100 kişilik il yönetimi 10 kişilik il disiplin kurulu seçildi. Aras koltuğuna seçilmiş başkan olarak oturdu.  Divan başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatih Öztek, başkan yardımcılığına Mustafa Can, katipliğe Yakup Güzeltepe seçildi.

MEŞALELERLE KARŞILADILAR

Genel Başkanları Dr. Fatih Erbakan’ı D-100 yan yolda karşılayan partililer, meşalelerle adeta bayram havası estirdi. Yolda yaklaşık bir saat Genel Başkanları Dr. Erbakan’ı bekleyen Partililer, salona polis korumasıyla girdi. Erbakan’ın salona girdiği sırada izdiham yaşanırken Dr. Erbakan, salonu tur atarak partililerini selamladı. Partililerin heyecanlı olduğu gözlenirken Erbakan, salondaki kalabalıktan oldukça memnun kaldı. Merhum Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisinin 1’inci Olağan İl Kongresinde Kurucu İl Başkanı Mehmet Aras seçilmiş başkan oldu.

‘İSTANBUL’DA MAYINA ÇARPTILAR’

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mehmet Aras, “1960’tan beri siyasetin içinde olan milli görüşte uzun yıllar il başkanlığı yapmış, belediye başkanlığı yapmış bir abiniz olarak size bir müjde vermek istiyorum. İki kere ikinin dört ettiği gibi ilk seçimde genel başkanımız cumhurbaşkanı partimiz de mecliste olacaktır.31 Mart yerel seçimlerinde Titanik gemisi İstanbul’dan geçerken mayına çaptı. Gemiyi tayfalar yani seçmenler terk etti. Usta gemi kaptanı başa geçti ama gemiyi yürütemedi. Tersanede yalnız başına kaldı” diye konuştu.

‘MİLLİ GÖRÜŞTEN AYRILMAYIN’

Sözlerini sürdüren Aras, “Tek kurtuluş Erbakan hocamızın 50 yıl önce kurduğu Nuh’un gemisinde fırtınalara, 28 Şubatlara karşı kurtuluş Refah Partisidir. Ana vatan gibi tabelaları kalmayacak. Emeklilikte yaşa takılanlar var. Parayı bulmak sizin işiniz. Nasıl parayı bulamıyorsunuz. Bu hortumun başı hazineye bağlı. Allah’ın izniyle başa biz geleceğiz. Biz önce parayı vereceğiz, sonra bulacağız. Genel başkanım gelecek sizin hakkınızı verecek. Gençler hayat çok kısa ben 73 yaşındayım. Sakın Milli görüşten ayrılmayın, milli görüle arkadaşlarınızı getirin. Bütün siyasi partiler EYT’liler ilgili ‘Biz yapacağız’ diyorlar ama yalan. Hiç tereddütünüz olmasın. Bu güne kadar partimize hizmet eden delegeleri ve üyelerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘AMPUL, KURT HEPSİNİN TUZU KURU’

Faaliyet raporlarını da kısaca sunan Aras, “Kocaeli’de3 gün içerisinde 100 kişilik yönetim kurulu oluşturdum.4 5gün içinde 12 ilçenin yönetim kurullarını ve ilçe başkanlarını belirledik. Kongrelerini yaptık ve bu gün burada 574 delegeyi seçerek kongreye getirdik. Kurt, ampul hepsinin tuzu kuru, Refah’ta çare var. Refah çalıp çalıp götürmez, yetim hakkı yedirmez Yeni Refah’ta çare var” dedi.Ardından Erbakan nerede biz oradayız, Mücahit Erbakan’ sloganları ile kürsüye gelen YRP Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Bu coşku bu muazzam manzara, karşılama Fatih Erbakan’ın bereketi değildir. Sultan Abdülhamit Hamit Hazretlerinin bereketidir. Bunlar Merhum Erbakan Hocamızın bereketidir” dedi.

‘2023’TE KOCAELİ’YE TEŞEKKÜR EDECEĞİZ’

Dr. Erbakan, “Biz Yeniden Refah Partisi’ni 4 ayrı emniyete alarak kurduk. Toplantımız, Yeniden Refah sancağının en yüksek surlara dikilmesine vesile olsun. Kocaeli’nin tüm bilboardlarına teşekkürler Kocaeli yazmayı nasip etsin. Sizin bu gayretinizle 2023 seçimleri sonrası teşekkürler Kocaeli diyeceğiz. Bütün kısıtlı imkanlara rağmen Yeniden Refah Partisi’ni direklere asan gençlere Allah bunu da nasip edecektir. İnşallah önümüzdeki yıllarda zalimlerin, siyonizmin diz çöküşünü göreceğiz. Bu partiyi Erbakan Hoca kurdu diyorlar. Biz de diyoruz ki İncil’i ve Tevrat’ı da Cenab-ı Allah göndermişti” şeklinde konuştu.

‘YANLIŞLARIN PEŞİNDE GİDMEZDİK’

Refah Partisi’ni de eleştiren Fatih Erbakan, “Erbakan Hocanın yolundan yürümek Milli görüş prensiplerine uymakla olur. 8 senedir 40 tane ayrı iş yapıp hala bu yanlışlara devam edip yine de peşinizden gelmemi bekleyemezsiniz. Erbakan’ın sancağı ikinci 40 yılında Yeniden Refah Partisi tarafından taşınacaktır.Dünyada siyonizmin tek antibiyotiği olan milli görüşü artık layıkıyla temsil etmenin zamanı gelmiştir. 50 senelik tertemiz başarılarla dolu geçmişin yeniden canlanma vaktidir. Biz sırtımızı dış güçlere değil, Sultan Abdul Hamit Han Hazretlerine ve Erbakan hocamıza dayayarak yola çıktık. Bu istikametten ayrılmadığımız sürece bütün dünya bir araya gelse sırtımızı yere değdirmez” dedi.

‘ÖNCE YANGINA SU TAŞIYACAĞIZ’

İl Başkanına da teşekkür eden Erbakan, “Mehmet Aras ağabeyime bu yaşına rağmen sancağı en önce taşıması sebebiyle teşekkür ediyorum. Onun gibi büyüklerime, hanım ve gençlik kollarına da teşekkür ediyorum. Biz suçlamak, fişlemek için gelmiyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeksizin 82 Milyon insanımızı kucaklamak için geliyoruz. Kin, haset, intikam duygusuyla gelmiyoruz. Hayırlı hizmetleri takdir etmek için geliyoruz. Önce evimizdeki yangına su taşıyacağız. Önce hesap sormak yerine yangına su taşıyacağız. Diğer muhalefet partililerden farklı bir anlayışa sahibiz. Mevcut iktidar gitsin anlayışıyla değil. Milletin sorunlarını kim çözecekse o siyaset yapsın anlayışıyla hareket ediyoruz” dedi.

‘ESARETTEN KURTARMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR’

Coşkunun hiç düşmediği kongrede konuşan Genel Başkan Dr.Fatih Erbakan “Bu iktidar döneminde vatandaşın bankalara borcu 90 Milyar TL arttı. Milleti bu esaretten kurtarmak boynumuzun borcudur. Yeniden Refah, bolluk bereket demektir. Yüzde 70’i yabancıların elinde olan bankaları esaretten kurtarmak boynumuzun borcudur. Sadece çiftçinin borcu son 5 senede 34 Milyar TL’den 104 Milyar TL’ye çıktı.

YÖNETİM KURULU ASİL
İl Başkanı Mehmet Aras
1 Abdulsamit Kara 
2 Ahmet Emre Aydın 
3 Ahmet Laçin 
4 Ahmet Öden 
5 Ali Osman Aydın 
6 Ali Tanrıverdi 
7 Ali Taştan 
8 Basri Çayır 
9 Bayram Kır 
10 Burhan Aslan 
11 Bünyamin Kahraman 
12 Celal Dülger 
13 Cengiz Adıberi 
14 Cevdet Epil 
15 Emin Gürcan 
16 Erkan Katırağ 
17 Gökhan Aktürkoğlu 
18 Hüseyin Balkaya 
19 Hüseyin Sami Aytaç 
20 Hüseyin Yeşilkır 
21 İbrahim Şenmemiş 
22 İbrahim Tekeli 
23 İsmail Aslaner 
24 İsmail Hıra 
25 Kamil Tokgöz 
26 Lütfullah Kadıoğlu 
27 Mahmut Düğün 
28 Maşallah Söğüt 
29 Mustafa Bayazıt
30 Mustafa Can
31 Mustafa Kabaca
32 Mustafa Sezgin 
33 Nejat Ferhatoğlu 
34 Nimetullah Durak 
35 Oğuz Sağlam 
36 Osman Cebir 
37 Recep Ahmet Kam 
38 Rıdvan Özay 
39 Süleyman Kabaca 
40 Süleyman Özkan 
41 Şafak Efe 
42 Şahin Karagöz 
43 Tuncay Taşkın 
44 Uğur Madenci 
45 Yakup Aynacı 
46 Yasin İnceoğlu 
47 Ya Ar Birgül 
48 Yılmaz Karagülle 
49 Yücel Erdoğan 
50 Zeynel Bulut
GENEL MERKEZ DELEGELERİ
1 Ahmet Karal
2 Ali Tanrıverdi
3 Aykan Dönmez
4 Cengiz Adıberi
5 Cevdet Çepil
6 Dursun Koçal
7 Engin Kılıç
8 Ercan Oğuz
9 Erkan Katrağ
10 Hacı Arif Aydoğmuş
11 İbrahim Şenmemiş
12 Kamil Tokgöz
13 Lütfullah Kadıoğlu
14 Maşallah Sogut
15 Mecit Karabulut
16 Mehmet Balcı
17 Mehmet Öner
18 Musa Kahya
19 Mustafa Can
20 Mustafa Kabaca
21 Mustafa Sezgin
22 Osman Yazıcı
23 Rıdvan Özay
24 Şerife Ülker Kam
25 Vildan Yurtsever
26 Yakup Güzeltepe
27 Yaşar Ergün
28 Zeynel Bulut
DİSİPLİN KURULU
1 Ahmet Karal
2 Erdoğan Özgen
3 Mustafa Cebir
4 Mustafa Çimen
5 Turgut Ağacan

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34

banner39

banner37

banner38

banner40