GTÜ öğrencilerinin, bilimsel araştırmalarına, TÜBİTAK Destek Verecek.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencileri, bilimsel araştırmalarında destek almak için TÜBİTAK’a başvuruda bulundular ve başarılı bir şekilde destek almaya hak kazandılar.

GTÜ öğrencilerinin, bilimsel araştırmalarına, TÜBİTAK Destek Verecek.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencileri, bilimsel araştırmalarında destek almak için TÜBİTAK’a başvuruda bulundular ve başarılı bir şekilde destek almaya hak kazandılar.

26 Mart 2024 Salı 07:57
GTÜ öğrencilerinin, bilimsel araştırmalarına, TÜBİTAK Destek Verecek.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencileri, bilimsel araştırmalarında destek almak için TÜBİTAK’a başvuruda bulundular ve başarılı bir şekilde destek almaya hak kazandılar. Toplam 121 öğrenci, 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme ve 2209-B - Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazandı. Bu destekler sayesinde öğrenciler, kendi araştırma projelerini gerçekleştirebilecek ve bilimsel çalışmalarına emin adımlarla devam edebilecekler.

GTÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekleriyle bilimsel yolculuklarında önemli bir adım atmış olacaklar. Bu destekler, öğrencilerin araştırma projelerini daha etkili bir şekilde yürütmelerine olanak sağlayacak ve bilimsel çalışmalarına katkıda bulunmalarını destekleyecek. GTÜ, öğrencilerinin bilimsel gelişimine önem vererek, onları destekleyen bir ortam sunmaya devam ediyor.

GTÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekleriyle bilimsel araştırmalarını daha ileriye taşıyacaklar. Bu destekler sayesinde öğrenciler, kendi alanlarında önemli çalışmalar yapabilecek ve bilimsel dünyada kendilerine yer edinebilecekler. GTÜ, öğrencilerinin başarılı projelerini desteklemeye devam ederek, onların bilimsel potansiyellerini en iyi şekilde ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaya devam edecek.

 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)  Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen, 2209-A- Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve 2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı 2023 Yılı 2. dönem çağrısında destek hakkı kazananların listesi yayınlandı. 2023 Yılı 2. Dönem çağrısında Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)'den TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı'na başvuran 17 bölümden 104 öğrenci projesi, 2209-B - Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı’na başvuran 7 bölümden 17 öğrenci projesi, toplamda 121 öğrenci projesi destek aldı.

TÜBİTAK 2209-A'da öğrencilerin fakülte ve bölüm dağılımları şöyle; Mühendislik Fakültesi: Biyomühendislik 15, Çevre Mühendisliği 11, Elektronik Mühendisliği 11, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 9,Kimya Mühendisliği 3, Bilgisayar Mühendisliği 3, Makine Mühendisliği 2, Endüstri Mühendisliği 2, İnşaat Mühendisliği 1 öğrenci projesi. Temel Bilimler Fakültesi: Moleküler Biyoloji ve Genetik 25, Kimya 6, Fizik 3 öğrenci projesi. İşletme Fakültesi: İşletme 7 öğrenci projesi. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi: Uçak Mühendisliği 2 öğrenci projesi. Mimarlık Fakültesi: Mimarlık 1, Şehir Bölge Planlama 1 öğrenci projesi. Siber Güvenlik Meslek Yüksek Okulu: Siber Güvenlik Analistliği ve Operatörlüğü 2 öğrenci projesi.

TÜBİTAK 2209-B'de öğrencilerin fakülte ve bölüm dağılımları şöyle; Mühendislik Fakültesi: Biyomühendislik 5, Makine Mühendisliği 4, Endüstri Mühendisliği 3, Elektronik Mühendisliği 2, Kimya Mühendisliği 1, Çevre Mühendisliği 1, öğrenci projesi. Temel Bilimler Fakültesi: Moleküler Biyoloji ve Genetik 1 öğrenci projesi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34

banner39

banner37

banner38